18:35 – 19:25 Premiere Quiz Show
19:28 – 19:30 Programi i dites
19:30 – 20:05 Lajmet
20:05 – 20:08 Moti
20:08 – 20:13 Kolazh Top Fest 10
20:15 – 20:55 Premiere Program TV “Fiks Fare”
21:00 – 22:25 Premiere Talk Show “Shqip”
22:30 – 23:00 Lajme

20:10 Ligj & Rregull Svu serial premiere, ep.102
21:05 Gruaja e Mire serial premiere, ep.22
22:00 Lajme & Moti
22:30 Opinion emision LIVE

19.35 Target
19 .40 Parashikimi i Motit
19.45 Serial 1001 NET
20.35 Serial Ura

19:00 DOKUMENTAR SHQIPTAR
20:00 LAJME
20:35 EMISIONI "SHIH PROGRAMIN"
22:30 LAJME

19.30 Lajme
20.00 Reuters+Lifestyle
20.30 Lajme
21.00 Xhungėl-A.Hoxha (P)
21.30 Lajme
22.00 Reuters
22.30 Lajme
23.00 Fol (P )-Opinion

20.00 LAJME-I FTUARI
21.00 KM .28.000
22.30 LAJME
23.00 NATEN VONE

19.45 Film- Kepucet e krishtlindjeve
21.00 Film- Dhurate per krishtlindje
23.35 Film- 13 ne tavoline”

19:30 INTERVISTA E MBREMJES
20:00 EMISIONI “ALARM”
21:00 DEBAT NE CHANNEL ONE
23:00 LAJMET
TV Digital - Platforma Digitalb


5:00 Curacao
7:00 Godzilla
9:00 Mendime vrasese
11:00 E biresuara
13:00 Virusi i xhungles
15:00 Gracka e akullt
17:00 Me cdo kusht
19:00 Matadori
21:10 Fushat
23:00 4 shoke te marrosur
1:00 Vampire dhe likane 2
3:00 Lemming


5:30 Flutura e kalter
7:30 11 shtatori, kohe krize
9:30 Basti i fundit
11:30 Buze gremines
13:30 Arti i mbijeteses
15:30 Nete ne Rodanthe
17:30 Nje jave
19:30 Permes universit
21:15 Vit i brishte
23:00 Qiraja
1:30 Mendafsh
3:30 Nje puthje pasionante


5:00 Arena
7:00 Duel ne qytetin pa ligje
9:00 Sulm me gjak te ftohte
11:00 Xhonah Henks
13:00 Bobi Z
15:00 Ndermjetesi
17:00 Pas perendimit
19:00 Salt
21:00 Kthimi i Supermenit ( Action Superheroes )
23:00 Transportuesi 2
1:00 I debuar
3:00 Etje per hakmarrje


5:30 Fleci ne mision
7:30 Idiokracia
9:30 Babai i nuses 2
11:30 Pinjolli Arizona
13:30 Me quajne ende Trini
15:30 Dita e baballareve
17:30 Rojet e sigurise kombetare
19:30 Darka e budallenjve
21:30 Fantoci kunder te gjitheve (Premiere) Komedia Italiane
23:00 Te sapomartuarit
1:30 Betimi
3:30 Po ky nga doli?


7:00 Mysafir ne qytet
9:00 Apaluza
11:00 RocknRolla
13:00 Une dhe Marli
15:00 Dashuria nuk ka rregulla
17:00 Adventurland
19:00 Si vjen jeta
21:00 Fiksimi(Premiere)
23:00 Togeri I keq
1:00 Tarracat ne Leikvju
3:00 Nje telefonate e humbur
5:00 Ne parajsen time


7:00 Lista e deshirave
9:00 Njeriu Merimange 2
11:00 Nje histori hirusheje
13:00 Lotet e diellit
15:00 Zotet e luftes
17:00 Ne kerkim te lumturise
19:00 Sin City (Rit)
21:00 Déjà vu
23:00 Vriti te gjithe
1:00 Dhome e lire
3:00 Motoristi fantazme
5:00 Denim me vdekje


7:00 Mrekullite e sistemit diellor 1
8:00 Cmenduri amerikane 1
9:00 Vellezerit inxhinere 1/2
10:00 Mikrobet vrasese
11:00 Italia e mrekullueshme - Veneto
12:00 Ne ndjekje te Cercillit 1
13:00 Oqeanet - Oqeani Indian/Mozambiku
14:00 Ferma e makinave sportive 1
15:00 Njeriu i perplasjeve - Ndertimi
16:00 Beyonce - I am world tour-koncert
17:00 Brenda burgut San Kuentin
18:00 Kanioni
19:00 Heroes (II) 6/7
20:30 Aeroplanet me te vegjel ne bote
21:00 Gara e skive Birds of Prey
22:00 Arabia
23:00 3D - I Robot
0:00 Terheqje fatale
1:00 Dublante te famshem
2:00 Kaubojt e detit 3
3:00 Pokahontas dhe kapiteni Xhon Smith
4:00 Momentet me te frikshme ne det
5:00 Komplotet e Jezusit
6:00 Atlasi i kafsheve


7:00 Tifozet e futbollit-6
8:00 Atlantida ne ande
9:00 At Pio, kryqezimi pa kryq
10:00 Germimi per te verteten-7
11:00 Arka e Noes historia e vertete
12:00 Shpella e endrrave te harruara-1
13:00 Shpella e endrrave te harruara-2
14:00 Burrat qe ndertuan ameriken-8
15:00 Atlantiket-1
16:00 Atlantiket-2
17:00 Antalogjia e kenges napoletane-1
18:00 Nje jete ne muzike - Andrea Boceli-1 (Rit)
19:00 Zhak Henri Lartig (Nje shekull ne imazhe)
20:00 Endrra me e cmendur-1
21:00 Endrra me e cmendur-2
22:00 Amy Winehouse
23:00 Vija e frontit: Paralajmerimi (Rit)
0:00 Arkeologu i Musolinit
1:00 Trafiku i femijeve
2:00 Arti i erret i hetimit-1
3:00 Arti i erret i hetimit-2
4:00 Do te qendrojme ne toke
5:00 Bizanti-1 (Nje here e pergjithmone)
6:00 BBC-1


7:00 AUSTRALIA 1
8:00 UDHĖTIME TĖ JASHTĖZAKONSHME ME S. LEONARD 1
9:00 FUQITĖ E JASHTĖZAKONSHME TĖ KAFSHĖVE 1-2
10:00 JAVA E MACES SĖ MADHE 1-2
11:00 OKTAPODI
12:00 TĖ RRISĖSH ARINJTĖ E ZINJ
13:00 NĖ FUND TĖ TOKĖS - PLANETI I NGRIRĖ 1
14:00 TIBETI- AVENTURA NĖPĖR BOTĖ SEZONI 2
15:00 VENDET MĖ TĖRHEQĖSE TĖ AMERIKĖS
16:00 GJUETARĖT E THESAREVE 1
17:00 UDHĖTIM NĖPĖR MREKULLITĖ E BOTĖS - NGA PERUJA NĖ BRAZIL
18:00 SHTIGJE PANORAMIKE 1
19:00 NJĖ IDIOT NĖPĖR BOTĖ 8 - KTHIMI I KARLIT NĖ SHTĖPI
20:00 TRIALS OF LIFE 5 -PROVAT E JETĖS 5
21:00 ZEMRA E SPANJĖS 1
22:00 VENDE DETARE - SHĖN LUCIA - DOMINIKA
23:00 AGJENTĖT E FSHEHTĖ TĖ UDHĖTIMIT - UAJOMING
0:00 BREGDETI BRITANIK 7
1:00 UDHĖTIME TĖ JASHTĖZAKONSHME ME S. LEONARD 1
2:00 FUQITĖ E JASHTĖZAKONSHME TĖ KAFSHĖVE 1-2
3:00 AUSTRALIA 1
4:00 JAVA E MACES SĖ MADHE 1-2
5:00 OKTAPODI
6:00 TĖ RRISĖSH ARINJTĖ E ZINJ


8:00 Kompjuteri im II eps 1
8:30 Periferia eps 11 ( rit. )
9:00 Banda Muzikore I eps 15
9:30 Popland eps 25 ( rit. )
10:20 Borebardha
11:45 Big Time Rush-Filmi
12:55 Xhurasik Park
15:00 Popland eps 26 ( premiere )
15:45 Kompjuteri im II eps 11
16:10 Periferia eps 11 ( rit. )
16:35 Isa TDSH II eps 115-116
17:00 Une Karli III eps 3
18:30 Banda Muzikore I eps 15
19:00 Tribu IV eps 1-2
20:00 Doktor Dulitell
22:00 Djali Robot


6:30 Libri I mrekullueshėm I natyrės-09/10
7:30 Urra-35/36
8:30 Oktonautėt-05/06
9:00 Pėrshėndetje, Kai Lan-30
9:30 Xheku dhe piratėt e ishullit-11/12
10:30 Miqėsia ėshtė magjike me ponin tim-37/38
11:00 Shkencėtari I vogėl Sid-15
12:00 Sailor Moon-51/52
12:50 Troni: Kryengritja-05
13:00 Trompa e mjellmės Lui
14:30 Lilo dhe Stiē
15:40 Naruto-138
16:00 Xheku dhe piratėt e ishullit-11/12
16:40 Urra-35/36
17:10 Pėrshėndetje, Kai Lan-31 (Premierė)
18:00 Miqėsia ėshtė magjike me ponin tim-37/38
18:30 Histori tė ėmbla
20:00 Naruto Shipuden-139 (Premierė)
20:30 Sailor Moon-51/52
21:00 Troni: Kryengritja-06 (Premierė)
21:10 Rruga pėr nė El Dorado
22:30 Aventurat e Tom Gishtit dhe Gishtėzės
0:00 Libri I mrekullueshėm I natyrės-09/10
1:00 Urra-35/36
2:00 Garfildi dhe shokėt e tij-01/02
3:00 Oktonautėt-05/06
5:00 Xheku dhe piratėt e ishullit-11/12
6:00 Miqėsia ėshtė magjike me ponin tim-37/38


7:00 Ariu nė shtėpinė e madhe blu-06
7:30 Rubi dhe Jojo-41/42/43/44
8:00 Barni-08
8:30 101 dalmatėt-04
9:10 Kung Fu Panda: Legjenda tė jashtėzakonshme-21/22
10:00 Krishtlindjet e Olivias
11:30 Supermen/Batman: Apokalipsi (Rit)
13:00 Prindėr tė ēuditshėm-99
13:30 Tips-18
14:30 Zenki-03/04
15:00 Motoēiklistėt nga Marsi-09/10
15:30 Pėrbindėshat kundėr alienėve-22
16:00 Delgo
17:30 Kung Fu Panda: Legjenda tė jashtėzakonshme-21/22
18:30 Tips-18
19:00 Prindėr tė ēuditshėm-100 (Premierė)
19:30 Legjenda e dragoit mijėvjeēar
21:00 Pėrbindėshat kundėr alienėve-22
21:30 Zenki-03/04
22:00 Motoēiklistėt nga Marsi-09/10
23:00 Tulipani I Zi-11/12
0:00 Anxhelina balerina
1:30 Ariu nė shtėpinė e madhe blu-06
2:00 Rubi dhe Jojo-41/42/43/44
3:00 Aventurat e Tom Sojerit-29/30
4:00 Motoēiklistėt nga Marsi-09/10
5:00 Kung Fu Panda: Legjenda tė jashtėzakonshme-21/22
6:00 Tips-18


7:30 Demshperblim i dyfishte
9:30 Diktatori i Madh
11:30 Ushtari i Oranzhit
13:30 Asi
15:30 Iluzionisti
17:30 Ushtaret e Bufalos
19:30 Ndjekja (1966)
21:00 Esenca e dashurise (Premiere)
23:30 E reja
1:30 Dashuri gjate pasdites
3:30 Xhango (1966)
5:30 Arkitekti


7:00 Nje njeri i zakonshem
9:00 Aq sa di per dashurine
11:00 12 ore
13:00 Nate e cmendur ne Manhatan
15:00 Hana
17:00 Vere ne plazh (Rit.)
19:00 Thor 2: Bota e Erret (Rit.)
21:00 Super 8
23:00 Fjalet
1:00 Makina 19 (Rit.)
3:00 Tradhti fatale
5:00 Bellflower


07:00 Toke e pergjakur
08:00 Vikings 1 (I)
09:00 Under the Dome 3 (I)
10:00 Thirrja
11:30 Asgje nuk harrohet
13:00 Vendimi
15:00 Qielli i kuq 93
15:45 Hot in Cleveland 15/16 (IV)
16:30 Sue Thomas 11 (I)
17:15 Revolution 3 (I)
18:00 Fairly legal 8 (I)
19:00 Nje cerek shekulli 4
20:00 Taksisti (permbledhje 3)
21:00 Elementary 8 (I)
21:45 The Cleaner 12 (II)
22:30 Rikoshet
00:00 Vendimi
01:30 Thirrja
03:00 Qielli i kuq 93
03:45 Sue Thomas 11 (I)
04:30 Revolution 3 (I)
05:30 Fairly legal 8 (I)
06:30 Hot in Cleveland 15/16 (IV)


8:55 100 Zbulimet me te medha-8
9:50 Forca e pedalit
11:05 Une luftova ligjin
12:40 Avioni TSR2, historia e patreguar
13:35 Natyra e furishme-1
14:20 Burrat me te zeza
14:50 Planetet-3 (Gjigandet)
15:45 E ardhmja e lojes-8
16:15 Ricard Hamond - Bote te padukshme-1
17:05 Portreti i nje vrasesi (Rit)
17:55 Perendite e Shkaterrimit
18:45 Bota e se ardhmes-1
19:30 Ndertimi i supermakines-1
20:20 Policia Ajrore-4
21:00 Alienet e lashtesise-10 Sezoni 4 (Premiere)
22:00 Prova e mbijeteses-2
22:55 Avionet me te vegjel ne bote
23:45 Megastrukturat: Rindertimi i Bostonit
0:40 Rindertimi i fytyres
1:30 Atlasi i trupit-1/2
2:25 Udhetime misterioze-1
3:15 Nje portret mjekesor
4:10 Ngritja e njeriut-1
5:00 Beretat e gjelbra, historia e forcave speciale
5:55 Rindertimi i Nivelit Zero
6:45 Te vrasesh per nje femije
7:40 Tigrat e shkretetires
8:35 Avioni B-2
TV Digital - Platforma Tring


4:40 ENIGMA NGA HAPESIRA
6:25 ASHURA
8:26 PUSHTIMI I ALIENEVE
10:07 APOKALIPSI
11:45 CYLONS - SEZONI 1 - EPISODI 5) NJE ENDERR PER TU SHKATERRUAR
12:32 ANDROMEDA - SEZONI 1 - EPISODI 7) VELLEZER
14:55 LUFTA E YJEVE 1: KERCENIMI FANTAZEM
17:11 KAFKAT E KRISTALIT
19:15 TEMPULLI - SEZONI 1 - EPISODI 11) MOS ZER BE'
20:02 TRE UNIVERSET - SEZONI 1 - EPISODI 12) ZGJIDH
21:00 MONSTRAT, ZONE E INFEKTUAR
0:35 PLANETI I MAJMUNEVE
2:29 E ARDHMJA ESHTE NE DEGJIM


0:00 BIONDINA
1:40 KUR THUHEN TE GJITHA RREGULLAT
3:31 AMERICAN PIE 6
4:56 NJE KOLEGJ KOKEKRISURISH
6:34 GRUPI I HERONJVE
13:03 PUSHIME DIMRI
21:00 PER ATO KOHE TE VJETRA
23:00 PUNE E PISET


3:00 NJE HERO I FRIKSHEM
4:33 GOSTIA 2: SEKONDAT E FUNDIT
6:15 PENGU I QELISE
8:03 TETORI I ZI
10:14 GJETJA
12:04 PERGJAKJE NE OQEAN
13:48 DETEKTIVI STONE
15:21 PA GJURME
17:20 DITA E FUNDIT
21:00 RREZIK NE BANKOK
22:35 DUPLICITY: CESHTJE SEKRETE


1:00 VENDIMI FINAL
2:36 FAMILJA QE LUTET
4:21 PRINCESHA DHE KAPITENI
5:53 IMPORT / EXPORT
8:10 ZOTI GIB
9:29 BANKA
11:11 FLAUTI MAGJIK
13:30 LEGJENDA E BAGGER VANCE
15:34 AZILI
17:11 PUNONJESI I HEKURUDHES
18:39 RRUGET DREJT PASURISE
21:00 DY ANET E MEDALJES
22:46 E DREJTA PER TE VDEKUR


09:00 Tereza Pj 19
10:00 Krenaria
10:45 Krenaria
11:15 Gruaja E Hekurt Pj 88
12:15 Stuhi Dashurie 409, 410
13:00 Dashuri Te Verteta Pj 143
14:00 Juristja Pj 3
15:00 Rebelet Pj 405
19:00 Lugina E Ujqer/S2, 294
20:00 Gruaja Qe Nuk Donte 110
20:30 Dashuri Te Verteta Pj 143
21:15 Arratia E Madhe/S3 Pj 7
22:00 Misteri Ne Ishullin Pj 13/Rts
23:00 Tereza Pj 19
23:45 Arratia E Madhe/S3 Pj 7


1:24 DASHURI MES DY BOTESH
3:08 NUSJA E PREMTUAR
4:39 PERJETESISHT NE FEJESE
6:49 MARTIN BONNER
8:15 MBRETERIT E VERES
9:51 NJE VERE E PAHARRUAR NE DET
11:23 MAJA E ENGJEJVE
12:54 ROBOTROPOLIS
14:17 CINEVERITE'
15:46 NJE VEND JO PER ZONJA
17:18 BUXHETI BILIONER
21:00 LINDJA
22:58 SA ZGJAT DASHURIA


07:55 Horoskopi
08:00 Zumba 12/08
08:15 Joga 20
08:30 Kopeshti Living 16/08
08:55 Horoskopi
09:00 Fashion F/W '13-'14
09:30 Nė Gjurmėt E Peshkut Sez 2/ Pj 8
10:00 2 Zonja Ne Kuzhine Episodi 09
10:30 Ruaj - Stilo 01
11:00 Abc E Maceve 1
11:30 Fashion F/W '14-'15
12:00 Kuzhina Italiane Sez 2 12/ Ep 07
12:30 Shtrim Tavoline 12/ 01
13:00 Topchef 15 / 11
14:00 Kuzhina Orientale 12/06 14:30 Man Vs Food Sez 01/ Ep 06
15:00 Gatime Per 15 Minuta 25/ 15
15:30 Biznes Familjar Sezoni 2 - 29/26
16:00 Make Up 32 /21
17:00 Qytetet E Botes 02
17:30 Italia E Mrekullueshme 16 / 13
18:00 Dhoma Qe Ndryshojne 08/ 03 18:30 New Look 15/ 1
19:00 C`Te Sheh Syri Ta Ben Dora Sez 1/25 - 02
19:30 Abc E Maceve 1
20:00 I Shpejt Dhe I Shijshem 13/06
20:30 2 Zonja Ne Kuzhine Episodi 09 Rts I Ores 10:00
21:00 Kuzhina E Ferrit 05
21:30 Shtėpia 360 30/16
22:00 Qytetet E Botes 02
22:30 C`Te Sheh Syri Ta Ben Dora Sez 1/25 - 02 22:55 New Look 15/ 1
23:00 I Shpejt Dhe I Shijshem 13/06 Rts
23:45 Rreth Botės Me Njė Kuzhinier 27/21






08:00 Fashion
10:00 Top Modeli Absurd
15:00 Fillestaret E Dashurise
18:00 Detektivet
21:00 Intrigat E Fuqise Sezoni 1/Pjesa 13
23:30 Spiuni I Luftes


07:30 I Love Music
08:00 Shkolla E Notit
08:30 Engjej Ne Kampus
10:30 Shansi Im
10:55 Starways
11:15 Era Kozmike
17:00 Dritherrima Ne Erresire 2 Ep
17:55 Shansi Im
22:00 Elf
23:30 I Love Music


0:33 Kafshėt mė tė Rrezikshme 8/7
1:25 Tropiku i veriut 6/6
4:01 Kina e Egėr 6/1
5:03 Spektakli i natyrės 10/2
5:54 Udhėtim nė Indi 4/3
9:35 Ditė tė Ēuditshme 4/2
10:30 Parqet kombetare
11:24 Sekretet e Nilit 3/2
12:15 Perbindeshat e lumejve 5/1
12:59 Udhetim ne Alaske 8/1
13:43 Cudite e Natyres 6/4
14:15 Amerika e Jugut 6/3
15:07 Aventurė me balonė 6/3
15:56 Afrika e eger 6/2
16:47 Perbindeshat e lumejve 5/5
17:28 Planeti njerėzor 8/8
18:29 Afrika 6/1
19:20 Amerika e Jugut 6/4
20:12 Aventurė me balonė 6/4
20:59 Afrika e eger 6/3
22:00 Gorillat e malit 3/1
23:02 Udhetim ne Alaske 8/7
23:45 Veriu i Ashpėr 6/4


0:25 Ros Kemp midis bandave 15/11
1:12 Ekstremet e Inxhinierise 10/2
1:58 Si prodhohet? 23/16
2:46 Fabrikat moderne 16/15
3:34 REKLAMA
3:40 Sekretet e Seksit 3/1
4:32 Ekstremet e Inxhinierise 10/9
5:18 Si prodhohet? 23/23
8:44 Dosiet FBI 19/5
9:40 Struktura madhėshtore 9/5
10:33 Kureshtje 9/7
11:19 Reaksion Zinxhir s02 6/5
13:05 Misteret Mjekėsore 5/3
14:13 Dosiet FBI 19/11
15:09 Arma e perkryer 6/2
15:54 Universi (sezoni 1) 15/4
16:39 Reaksion Zinxhir s03 6/3
19:04 Dosiet FBI 19/12
20:00 Arma e perkryer 6/3
20:45 Universi (sezoni 1) 15/5
22:00 Reaksion Zinxhir s03 6/4
23:40 Kozmosi 6/4


07:00 Benny Hill Shorts 30 Min
08:15 Single Me Dy Femije Sez 01/ Pj 19
09:00 Princi I Bel-Air Sezoni 1/ Ep 02
09:30 Olio Dhe Stanlio 06
10:00 Cirku I Humorit Pj5
11:30 Single Me Dy Femije Sez 01/ Pj 20
12:00 Apartamenti 2Xl/ Sezoni 2010/ Puntata 4
13:00 Scrubs / Sez 02 Pj 11
14:30 Bar Kafe Sez 2. Ep 8
15:00 Al Pazar Sezoni 1/ Ep 6
16:30 Zeri I Arsyes Sez 04/ Pj 00
17:00 Vajzat E Varfra Sez 01/ Pj 21
17:30 Scrubs / Sez 02 Pj 06
18:00 I Martuar Me Femije Sezoni 1/ Episodi 03
18:30 I Martuar Me Femije Sezoni 1/ Episodi 04
19:00 Zeri I Arsyes Sez 04/ Pj 05
19:30 Princesha Dhe Shoferi
21:00 Sketch (Jo) Show Sezoni 1/ Pj 06
21:30 Apartamenti 2Xl/ Sezoni 2010/ Puntata 6
22:30 Familja Addams Sez 1/ Pj 04
23:00 Fantozzi Peson Akoma (1983)
00:00 Zeri I Arsyes Sez 04/ Pj 05
00:30 Princesha Dhe Shoferi


0:34 Efekti Nostradamus 10/2
1:20 Luftetaret 9/2
3:49 Efekti Nostradamus 10/9
5:19 Burrat qe ndertuan Ameriken 8/5
6:06 Pėrplasja e luftėtarėve 16/7
6:53 Karizma e errėt e Hitlerit 3/3
7:54 Presidentėt 8/5
8:42 Ne brendėsi tė CIA-s 5/2
9:29 Qytetet e nėndheshme 22/7
10:14 Pirati I Vertetė I Karaibeve 2/1
11:05 Pėrplasja e luftėtarėve 16/8
11:52 Historia e Hebrejve 5/5
12:47 Renia e Perandorive s01 4/1
13:39 Betejat ajrore 10/3
14:26 Qytetet e nėndheshme 22/13
15:12 100 vjet Titanic
16:00 Ditėt qė ndryshuan historinė s02 11/4
11:05 Pėrplasja e luftėtarėve 16/8
17:49 Sekrete te deshifruara 10/2
18:34 Betejat ajrore 10/4
19:22 Qytetet e nėndheshme 22/14
20:07 Pėrtej kodit tė Da Vincit
22:00 Pėrplasja e luftėtarėve 16/9
22:47 Alienėt e lashtėsisė s01 6/4
0:15 Renia e Perandorive s02 4/3


07:00 Udhetim Muzikor
09:00 Biografia E Moxartit
10:00 Goya
11:00 Kafeja Filozifike: Kush Ishte Isak Njutoni
12:00 Fuqia E Artit: Turner
13:00 Historia E Filmit, Nje Odise: Lindja E Kinemase
15:00 Lindja E Muzikes Britanike 4: Profeti Mendelssohn
16:00 Biografia E Moxartit
17:00 Bruce Springsteen
18:00 Udhetim Muzikor
20:00 Biografia E Robert Downey Jr
21:00 Goya
22:00 Aventura E Fotografise 1: Pararendesit