18:35 – 19:25 Premiere Quiz Show
19:28 – 19:30 Programi i dites
19:30 – 20:05 Lajmet
20:05 – 20:08 Moti
20:08 – 20:13 Kolazh Top Fest 10
20:15 – 20:55 Premiere Program TV “Fiks Fare”
21:00 – 22:25 Premiere Talk Show “Shqip”
22:30 – 23:00 Lajme

20:10 Ligj & Rregull Svu serial premiere, ep.102
21:05 Gruaja e Mire serial premiere, ep.22
22:00 Lajme & Moti
22:30 Opinion emision LIVE

19.35 Target
19 .40 Parashikimi i Motit
19.45 Serial 1001 NET
20.35 Serial Ura

19:00 DOKUMENTAR SHQIPTAR
20:00 LAJME
20:35 EMISIONI "SHIH PROGRAMIN"
22:30 LAJME

19.30 Lajme
20.00 Reuters+Lifestyle
20.30 Lajme
21.00 Xhungėl-A.Hoxha (P)
21.30 Lajme
22.00 Reuters
22.30 Lajme
23.00 Fol (P )-Opinion

20.00 LAJME-I FTUARI
21.00 KM .28.000
22.30 LAJME
23.00 NATEN VONE

19.45 Film- Kepucet e krishtlindjeve
21.00 Film- Dhurate per krishtlindje
23.35 Film- 13 ne tavoline”

19:30 INTERVISTA E MBREMJES
20:00 EMISIONI “ALARM”
21:00 DEBAT NE CHANNEL ONE
23:00 LAJMET
TV Digital - Platforma Digitalb


5:00 Stuhia e shiut
7:00 I fundit qe mbetet
9:00 Tempullari i fundit
11:00 Agjentet e fshehte
13:00 Armiku te porta
15:00 Gracka e akullt
17:00 S.Darko
19:00 Vrasje per drejtesi
21:10 Grushti i ekstazes
23:00 28 dite me vone
1:00 Dita e nenes
3:00 Vendi pa drite


5:30 Bon appetit
7:30 Ne emer te dashurise
9:30 Sharpi ne rrezik pj 2
11:30 Guximtaret
13:30 Ne emer te vellait (Rit)
15:30 I dashur Xhon (Rit)
17:30 Ne kerkim te folese
19:30 Guxo e me duaj
21:15 Beteja e Pashendalit
23:00 I denuar ne liri
1:30 Somnambul
3:30 Vere ne Xhenova


5:00 Arti i luftes 3
7:00 Armiku i padukshem
9:00 Piratet e Karaibeve 2 ( rit. )
11:00 Mercenaret ( rit. )
13:00 Nderi i hajdutit
15:00 Qyteti i Policeve
17:00 Babylon A.D
19:00 Njeriu i hekurt 2
21:00 Transportuesi
23:00 Smokingu
1:00 Plage vdekjeprurese
3:00 Mekaniku


5:30 Vajzat materialiste
7:30 Ngrohesit e stolave
9:30 Rastesisht shtatzene
11:30 Loja e dashurise
13:30 Princat e patinazhit (Rit)
15:30 Seksi dhe qyteti 2 (Rit)
17:30 Te dua, or mik
19:30 Nje jave ne vend te Zotit
21:30 Borat
23:00 Ekstrakti
1:30 Vellezer me pahir
3:30 Topa zemerimi


7:00 Maks Pein
9:00 U Diplomova po tani
11:00 Epoka e akullnajave 3
13:00 Mina me sahat
15:00 I humbur
17:00 Grabitja e Nju Jorkut (Rit)
19:00 Ne Udhe (Rit)
21:00 Gjuetari I shperblimeve
23:00 Mision I pamundur 4
1:00 Fantazmat e romancave te kaluara
3:00 Pasagjeret
5:00 Kecisti


7:00 Zemra prej boje
9:00 Bridget Jones 2
11:00 Dy vellezerit
13:00 Bariu i mire
15:00 Celesi
17:00 Austin Powers - Njeriu i Arte
19:00 Destinacioni i fundit 4
21:00 Nje zemer e madhe
23:00 Majmuni i hekurt
1:00 Merr jete
3:00 Babi me pranuan ne kolegj
5:00 Fantazma e operas


7:00 Qente e Alaskes
8:00 Planeti i ngrire eps 7
9:00 Luanet e fundit
10:00 shansi i fundit - Rinocerontet
11:00 Spiunet e tigrave ne xhungel 3
12:00 Jeta - Bimet
13:00 Klitschko
14:00 Inteligjence kolektive eps 9/10-Rit
15:00 Jete ne ekstrem eps 1/2-Rit
16:00 Arome tregu eps 1/2-Rit
17:00 Mbi Havain
18:00 Kafshe te jashtezakonshme
19:00 Atlasi i kafsheve (II) 13/14
20:30 Gara e skive Birds of Prey
21:00 Breaking bad (III) 2/3
22:00 Territoret e reja kozmike
23:00 3D - Gulliver's travels
0:00 Garuesit klasike 2
1:00 Megastrukturat - Celiku
2:00 Rindertimi i Qendres Tregtare Boterore 6
3:00 Tradita e lundrimit 4
4:00 Spiunet e tigrave ne xhungel 2
5:00 Ne kerkim te Sugar Man
6:00 Atlasi i kafsheve


7:00 Thesari i humbur i Afganistanit
8:00 Metalika
9:00 Toke mistike - Praga Mistike/Sabrata
10:00 Tifozet e futbollit-7
11:00 Biggie & Tupac
12:00 Nen qiellin e Parisit
13:00 Shkollat e kinemase ne Nju Jork
14:00 Kodorkovski-1
15:00 Kodorkovski-2
16:00 Arti ne shekullin e 21-6
17:00 Kaboto dhe bota e re
18:00 Dhoma e regjistrimeve-2 (Rit)
19:00 Ajnshtajni-1
20:00 Ajnshtajni-2
21:00 Avokati i terrorit-3
22:00 Truproja e Hitlerit-1 (Premiere)
23:00 Pol Gudmani ndryshoi jeten time-1
0:00 Pol Gudmani ndryshoi jeten time-2
1:00 Ne do te qendrojme-9 (Rit)
2:00 Lufta 1 boterore me ngjyra
3:00 Koloseu - Arena romake e vdekjes
4:00 Muslimanet e Amerikes
5:00 Mafia kolumbiane
6:00 Nje jete ne transmetim


7:00 SHPELLAT E KUBĖS DHE KORALET
8:00 CAFKAT E AMSTERDAMIT
9:00 MREKULLITĖ NATYRORE TĖ BOTĖS
10:00 VIETNAMI
11:00 BOTA NATYRORE - BUDA, BLETĖT DHE MBRETĖRESHA
12:00 DUBLINI
13:00 DELFINĖT RROTULLUES
14:00 DESTINACIONI EDINBURG
15:00 SEKRETET E SINGAPORIT
16:00 RRETH BOTĖS PĖR 80 DITĖ 7
17:00 PEKINI
18:00 PRERIA AMERIKANE
19:00 IRLANDA
20:00 MARKET FLAVOURS -AROMĖ TREGU 51-52 PREMIERĖ
21:00 DETI I KORTEZIT - OQEANET 1
22:00 AVENTURA NĖPĖR BOTĖ 7
23:00 KUBA SOT 2
0:00 MBRETĖRIA E SURIKATĖVE 13
1:00 CAFKAT E AMSTERDAMIT
2:00 MREKULLITĖ NATYRORE TĖ BOTĖS
3:00 SHPELLAT E KUBĖS DHE KORALET
4:00 VIETNAMI
5:00 DUBLINI
6:00 BOTA NATYRORE - BUDA, BLETĖT DHE MBRETĖRESHA



8:00 Rikthimi i Herbit
9:35 Kercenimi Denis
11:05 Pop Star
12:35 Pica e zemres sime
14:05 Plani i kurdisur i Pitit
15:30 Britney Spears-E pathyeshme
16:10 Shfaqja muzikore e shkolles 2- Muzikal ne JUNIOR
17:55 Dado pa dashje
19:20 Kadetja Keli
21:05 Te rrisesh Helenen
23:00 Kronikat e Narnias-Princi Kaspian


7:00 Pororo-01/02/03/04
8:00 Shfaqja e Luni Tuns-29
8:30 Doktoresha e lodrave-11
9:00 Dyqani I vogėl I kafshėve-13
9:30 Botė magjike-07/08
10:00 Elefanti Horton dhe njerėzit e vegjėl
11:30 Udhėtimi I mrekullueshėm I Semit 2
12:40 Teatėr me kukulla
13:00 Ne tė tre dhe xhaxha Beni-02
14:00 Barriera koralore 2
15:30 Pororo-01/02/03/04
16:00 Zemra e Kozetės-11/12
17:00 Shfaqja e Luni Tuns-30 (Premierė)
17:30 Doktoresha e lodrave-11
18:00 Dyqani I vogėl I kafshėve-14 (Premierė)
18:30 Njomeo dhe Zhulieta
20:00 Xhejsoni dhe heronjtė e malit Olimp-18/19
21:00 Milingona kokėshkėmb
22:30 Kiriku dhe shtriga Karaba
0:00 Alvin dhe fytyrėketrushat-07/08
1:00 Xhejsoni dhe heronjtė e malit Olimp-18/19
2:00 Njerėzit X-51/52
3:00 Gumėzhima Megi-103/104
4:00 Zemra e Kozetės-11/12
5:00 Botė magjike-07/08
6:00 Ne tė tre dhe xhaxha Beni-02


7:30 Xhim Hėnori-19/20
8:00 Qendra e kontrollit tė koneve-09/10
8:30 Lili dhe endacaku 2
10:00 Qenushi Kliford-11/12
10:30 Skuadra e kafshėve-07/08
11:00 Transformuesit shpėtojnė robotėt-03
11:30 Puka dhe miqtė-19/20
11:50 Taku dhe fuqia JuJu-31/32
12:00 Deni Fantazma-27/28
13:00 Duhet tė kap Babagjyshin
14:30 Qendra e kontrollit tė koneve-09/10
15:00 Aventurat e tre shtrigave tė reja-07/08
16:00 9 (Film)
17:10 Hithklif-22/23
17:30 Xhim Hėnori-19/20
18:00 Qenushi Kliford-11/12
19:00 Transformuesit shpėtojnė robotėt-04 (Premierė)
19:30 Rinoceronti Oto (Premierė)
21:00 Aventurat e tre shtrigave tė reja-07/08
22:00 Deni Fantazma-27/28
22:30 Dragoi amerikan Xhek Long-45/46
0:00 Titanik, legjenda vazhdon
1:00 Xhim Hėnori-19/20
2:00 Qendra e kontrollit tė koneve-09/10
3:00 Qenushi Kliford-11/12
4:00 Skuadra e kafshėve-07/08
5:00 Taku dhe fuqia JuJu-31/32
6:00 Deni Fantazma-27/28


7:30 Pas se vertetes
9:30 Pas se vertetes (vazhdim)
11:30 Legjenda e vjeshtes
13:30 Vetmia e numrave prim (Premiere)
15:30 Blue Jasmine (Rit.)
17:30 Shtepia e shpirtrave
19:30 Shenja dalluese: Bukurosh (Premiere)
21:00 Cold Mountain
23:30 Hakmarrja (2008)
1:30 Europa Europa
3:30 Princi I baticave
5:30 Vdekje ne Venecia


7:00 Plani B
9:00 Feneri I gjelber
11:00 Ajo eshte teper per mua
13:00 Genjeshtra te pafajshme
15:00 Borebardha dhe gjahtari
17:00 Luftanija
19:00 Si Femije 2
21:00 Hobit 2: Shkaterrimi i Smogut (Premiere)
23:00 Fortesa e fundit
1:00 Vdekja e zeze
3:00 Per nje klase me te mire
5:00 Lola Versus


07:00 Nje jete me shume
08:00 Happily divorced 9/10 (I)
09:00 Fringe 3 (V)
10:00 Hope and faith 25(I)/1(II)
11:00 Dream on 7/8 (II)
12:00 Nga mesi i erresires
13:30 Njeriu me top
15:00 Muri I gjalle
16:00 Fillim I veshtire
17:00 Kur hapen dyert e jetes
19:00 Te jesh stilist eshte e thjeshte 4
20:00 Shteti ne pasqyre te monedhes
21:00 Touch 1 (I)
22:00 Fringe 4 (V)
23:00 Miami Ink 19 (I)
00:00 Nga mesi i erresires
01:00 Muri I gjalle
02:00 Kur hapen dyert e jetes
03:30 Touch 1 (I)
04:30 Fringe 4 (V)
05:30 Miami Ink 19 (I)
06:30 Lundrimi I pare


8:55 Makinat klasike te policise
9:50 Kibernetika
11:05 Inxhinieria ekstreme-14
12:40 Racer Girlz-Vajzat Garuese
13:35 Mania e motoreve
14:20 Nen hijen e Henes-1
14:50 Nen hijen e Henes-2
15:45 Rrezimi i gjigandit blu
16:15 72 ore pas krimit-11/12 Sezoni 3 (Rit)
17:05 Dosjet e Nases-1 (Rit)
17:55 Krijimi i lojerave te pavarura-1
18:45 Krijimi i lojerave te pavarura-2
19:30 Kete nuk e dija-1/2
20:20 Toka e se ardhmes
21:00 Lojrat e trurit-11/12 (Premiere)
22:00 Krijimi i materialeve-4
22:55 Oreksi im vdekjeprures
23:45 Horrori i vertete-3 (Drakula)
0:40 Kur anestezia deshton
1:30 Makinerite e se keqes-6
2:25 Njeriu ujk, miti dhe Shkenca
3:15 Cmimi i gjakut-1
4:10 Cmimi i gjakut-2
5:00 Parashutistet Gjermane dhe batalioni alpin
5:55 Lindja e Frankenshtajnit
6:45 Lageshtia e madhe
7:40 Sekreti miliarda dollaresh-1
8:35 Sekreti miliarda dollaresh-2

TV Digital - Platforma Tring


8:12 CYPHER
3:34 TREMORS
5:11 MASHTRUESI
6:40 RETROACTIVE
10:07 LABIRINT INTRIGASH
12:01 EFEKTI FLUTUR
14:11 PORTA E YJEVE
16:11 VIKINGU I FUNDIT
18:46 ARKAT E APOKALIPSIT
21:00 HELLBOY
22:58 ZHDUKJE ZINXHIR


0:04 VAJZA E PERIFERISE
1:41 HENRI POL ESHTE KETU
3:19 I DASHURI I RI I MAMIT
4:57 MIQ DHE FQINJ
6:32 POLICIA SUEDEZE
8:07 JOHNNY ENGLISH
9:47 I DALLUARI
11:33 MISIONI KAJRO
13:04 DILEMAT E GREIT
14:42 NJE PERBINDESH PER VJERRE
16:38 THIKE PAS SHPINE
18:20 GRATE
21:00 BEQARE NE KARRIERE
22:35 500 DITE SEBASHKU


0:39 TREGTARET E LUFTES
2:41 FANTAZMA E QYTETIT
4:10 NJE HISTORI AMERIKANE
5:45 MAKTHI I JOHANA MILLS
7:15 FANTAZMA E PERJETESISE
8:48 ISHULLI I PIRATEVE
10:45 VRASJE E FRIKSHME
12:31 DITA E FUNDIT 2
13:59 15 MINUTA
15:54 HISTORIA E BRUCE LEE
21:00 AGJENTI SALT
22:42 ZHGENJIMI


1:51 NJE JETE AFERSISHT E MIRE
3:27 RRUGET E KRIMIT
5:06 FAJI I NENES TIME
6:45 JEHONA E VRASJES
8:31 RASTESI E KENDSHME
9:57 NJE NATE ME MUZIKE DHE DASHURI
11:27 MUSIC GRAFFITI
13:10 I DASHURI
15:09 VIOLINISTI MBI CATI
18:11 NUK DAL NE PENSION
21:00 NUSJA TURKE
22:57 I VETEM


09:00 Tereza Pj 74
10:00 Krenaria Pj 48
10:45 Krenaria Pj 49
15:45 Ne Ferrin E Poligamise
18:00 Krenaria Pj 50
19:00 Krenaria Pj 51
21:00 ZONJA CHATTERLEY pj 1,2
23:00 ZONJA CHATTERLEY 3, 4


0:20 I VDEKSHMI
2:10 HISTORIA E LUKES
3:48 PERANDORI
5:29 NE UDHETIM ME NJE ROCKSTAR
7:20 DRITA TE ZBEHTA
11:00 TERHEQJE FATALE
12:33 DOXHI BOXHI
14:01 TERBIMI I VULLKANIT
15:45 FAMILJA IME
17:28 MESUESJA E ANGLISHTES
21:00 NJE HISTORI E PATREGUAR
23:11 I MBIJETUARI


07:55 Horoskopi
08:00 Udhetime Ne Mesdhe 05
08:30 Shtepite E Pushimit 05
08:55 Horoskopi
09:00 Nuse E Pasur Nuse E Varfer Ep 05
10:00 Ne Gjurmet E Peshkut Sezoni 1/ 12-05
10:30 Pergjah Me Vasianin 06-05
11:00 Kopshtari 06
11:30 Shije Deti Sezoni 3 Episodi 09
12:00 Bosi I Tortave 13/13
12:30 Bosi I Tortave Sez 2/ 13/01
13:00 Kursi Themelor I Kuzhines 20/05
13:30 Cte Sheh Syri Ta Ben Dora Sez 3/ Ep 11
14:00 Nuse E Pasur Nuse E Varfer Ep 6
15:00 Make Up 32 /11
16:00 Kursi Themelor I Kuzhines 20/05
17:00 Man Vs Food Sez 01/ Ep 05
17:30 Man Vs Food Sez 01/ Ep 06
18:00 Ne Kuzhine Me Mamin Sez 3/ Pj 12
18:30 Shtėpitė Ekologjike Sez 2 19/05
19:00 Pasta E Basta 12/08
19:30 Pasta E Basta 12/09
20:00 Shtėpia 360 30/19
20:30 Kuzhina E Ferrit 10/08
21:00 Nė Gjurmėt E Peshkut Sez 2/ Pj 12
21:30 Dy Pjata Per 30 Minuta 12/02
22:00 C`Te Sheh Syri Ta Ben Dora Sez 1/25 - 05
22:30 Delikatese 13 - 05
23:00 Udhetime Me Jahte 3/02


08:00 Fashion
10:00 Tre Musketjeret
17:00 Desperado
19:00 Stark 3
21:00 Futboll


07:30 I Love Music
08:00 Shkolla E Notit
10:30 Shansi Im
11:15 Era Kozmike
17:00 Dritherrima Ne Erresire 2 Ep
17:55 Shansi Im
22:00 Ditari I Nje Deshtaku 2


0:32 Aventurė me balona
1:18 Rusia e Egėr 6/1
2:10 Jeta e Egėr
3:00 Paqesori i Jugut 6/1
4:04 Mundėsia e fundit 6/1
8:04 Jeta e Egėr 11/10
8:57 Oqeanet 8/2
10:01 Grabitqaret 3/2
11:06 Galapagos 3/2
12:03 Planeti njerėzor 8/7
13:06 Te humbur ne Kine 6/2
13:58 Kafshėt mė tė Rrezikshme 8/5
14:54 Oqeanet 8/8
15:56 Afrika 6/5
16:49 Perbindeshat e lumenjve 5/5
17:32 Planet I patrembur 6/5
18:20 Cudite e Natyres 3/2
19:25 Kafshėt mė tė Rrezikshme 8/6
20:19 Jeta e Oqeanit
21:01 Afrika
22:00 Afrika e eger 6/1
22:53 Planet I patrembur 6/6
23:39 Cudite e Natyres 3/3


0:32 Lindje nė Laborator 4/4
1:25 Zajtgajst Sezoni 3 4/1
2:11 Si eshte krijuar toka s01 13/4
3:01 Hetime ne lartesi 8/5
3:56 Riparime ekstreme 10/5
4:44 Jeta pa njerėzimin 10/4
5:32 Si eshte krijuar toka s01 13/11
8:55 Struktura madhėshtore 9/2
9:50 Odise ne Hapesire 2/1
10:54 Si ėshtė krijuar toka s02 13/5
11:43 Bota e se ardhmes 5/2
13:18 Mrekullitė e Industrisė 7/3
14:12 Struktura madhėshtore 9/8
15:09 Ekstremet e Inxhinierise 10/2
15:57 Si ėshtė krijuar toka s02 13/11
16:46 Reaksion Zinxhir s01 4/3
19:18 Struktura madhėshtore 9/9
20:15 Ekstremet e Inxhinierise 10/3
21:03 Si ėshtė krijuar toka s02 13/12
22:00 Reaksion Zinxhir s01 4/4
23:45 Arma e perkryer 6/3


07:00 Familja Addams Sez 1/ Pj 12
08:00 Coupling Sez 1. Ep 1
08:15 Zeri I Arsyes Sez 04/ Pj 11
08:30 Mbreti I Kuins Episodi 07
09:00 I Martuar Me Femije Sezoni 1/ Episodi 08
09:30 Mbreti I Kuins Episodi 08
10:00 Benny Hill Shorts 30 Min
11:15 Single Me Dy Femije Sez
01/Pj 0
12:00 Princi I Bel-Air Sezoni 1/ Ep 08
12:30 Olio Dhe Stanlio 12
13:00 Cirku I Humorit Pj 15
14:30 Single Me Dy Femije Sez 01/ Pj 01
15:00 Apartamenti 2Xl/ Sezoni 2010/ Puntata 19
16:00 Familja Ne Udhetim - Comedy Faces
17:30 Coupling Sez 1. Ep 2
18:00 Apartamenti 2Xl/ Sezoni 2010/ Puntata 16
19:30 Zeri I Arsyes Sez 04/ Pj 10
20:00 Vajzat E Varfra Sez 01/ Pj 01
20:30 Scrubs / Sez 02 Pj 21
21:00 Familja Adams
22:00 Olio Dhe Stanlio 12
22:30 Cirku I Humorit Pj 02
23:30 Hetues I Paligjshem Sez 1/Pj 07
00:00 Zeri I Arsyes Sez 04/ Pj 11
00:30 Babai I Nuses


0:23 Efekti Nostradamus 10/8
1:08 Luftetaret 9/8
4:19 Ne brendėsi tė CIA-s 5/1
5:07 Qytetet e nėndheshme 22/6
5:53 Olimpiada e lashtėsisė
6:47 Ditėt qė ndryshuan historinė s01 12/11
8:27 Sekrete te deshifruara 10/1
9:12 Betejat ajrore 10/3
9:59 Qytetet e nėndheshme 22/13
10:45 100 vjet Titanic
11:33 Ditėt qė ndryshuan historinė s02 11/4
12:35 Pėrplasja e luftėtarėve 16/8
13:22 Sekrete te deshifruara 10/2
14:07 Betejat ajrore 10/9
14:55 Qytetet e nėndheshme 22/19
15:41 Historia Jonė 12/4
16:30 Sekrete te deshifruara 10/3
17:15 Alienėt e lashtėsisė s02 10/3
18:53 Betejat ajrore 10/10
19:41 Qytetet e nėndheshme 22/20
20:26 Historia Jonė 12/5
22:00 Ditėt qė ndryshuan historinė s02 11/9
23:02 Pėrplasja e luftėtarėve 16/9


07:00 Cajkovski: Krijimi I Nje Njeriu
08:00 Aventura E Fotografise 5
09:00 Lufta E Boteve (Muzikal)
11:00 Fuqia E Artit: Rembrandt
12:00 Spektakel 1
13:00 Historia E Filmit, Nje Odise - Episode 7 - Vala E Re Evropiane
14:00 Good Ol'Freda
15:00 Aventura E Fotografise 5
16:00 Van Gogh - Piktori I Lulediellit
17:00 Agostino, Tomazo Dhe Filozofia E Mesjetes
18:00 Cajkovski: Krijimi I Nje Njeriu
19:00 Aventura E Fotografise 5
20:00 Lufta E Boteve (Muzikal)
22:00 Fuqia E Artit: Rembrandt 23:00 Lindja E Muzikes Britanike 3